Robin, Donald ve Vidar da Antrenmanda

Süper Lig ekibi BtcTurk Yeni Malatyaspor, ligde kalan 8 maçı oynamak için hazırlıklarına kaldığı yerden devam etti.

 Robin, Donald ve Vidar da Antrenmanda

01.06.2020 - 21:41

Güncelleme : 01.06.2020 - 21:41

Süper Lig ekibi BtcTurk Yeni Malatyaspor, ligde kalan 8 maçı oynamak için hazırlıklarına kaldığı yerden devam etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetim kurulunun Süper Ligin 12 Haziran’da yeniden başlayacağını açıklamasının ardından 11 Mayıs’ta Malatya’da toplanan sarı siyahlı takım, hazırlıklarına start vermişti. İlk kovid-19 testi negatif çıkan Malatya ekibi, ikinci testte bir oyuncusu ile kulüp çalışanında pozitif vakaya rastlanmasının ardından antrenmanlarını durdurma kararı aldı. Üçüncü testte ise çok sayıda oyuncusunda pozitif vakaya rastlanan BtcTurk Yeni Malatyaspor, dördüncü testi bekledi.

Sarı siyahlı takım, üçüncü testleri pozitif çıkan oyuncuların, dördüncü testlerinin negatif çıkması üzerine antrenmanlarına kaldığı yerden devam etti. Sarı siyahlılar, hazırlıklarını gruplar halinde sürdürdü.

Yurt dışından geldikleri için karantina altına alınan ve takımda pozitif vaka çıkması nedeniyle ara verilmesi nedeniyle antrenmanlara çıkamayan ön libero Robin Yalçın, orta saha oyuncusu Mitchell Donald ve forvet oyuncusu Vidar Örn Kjartansson da antrenmanda yer aldı.

BtcTurk Yeni Malatyaspor, Süper Lig’de 27 ve 28.hafta maçlarını sahasında oynayacak. 27.haftada 13 Haziran Cumartesi günü Kasımpaşa’yı, 28.haftada ise 20 Haziran Cumartesi günü Göztepe’yi konuk edecek olan sarı siyahlılar, bu iki karşılaşmadan istediği sonuçları alarak tehlike hattından uzaklaşmanın hesaplarını yapıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın